Bowling a jiné aktivity

V chatě Emil Zátopek – Maraton máme v přízemních prostorách bowlingovou dráhu s možností posezení i větší skupiny osob s možností stravování z naší kuchyně. Místnost má také svůj bar pro občerstvení alkoholickými a nealkoholickými nápoji. Můžeme nabídnout zapůjčení společenských her.

Dále pro rodiny s malými dětmi nabízíme možnost dětského koutku s hračkami pro nejmenší.

 • Celoročně otevřeno
 • K dispozici 2 dráhy pro 16 osob
 • Možnost čepovaného piva přímo u bowlingu
 • Možnost objednávky dráhy na den a hodinu
 • Cena za jednu dráhu pro 8 osob 250,-Kč / hod.

Ve všech prostorách chaty je k dispozici bezdrátová WiFi síť s připojením k internetu zdarma.

EET: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Dětský koutek

V těchto místech najdete i dětský koutek.


Provozní řád bowlingu Chaty Emil Zátopek – Maraton

 1. Hráči jsou povinni se řídit tímto provozním řádem, dalšími řády a předpisy, jakožto i pokyny obsluhujícího personálu. Zahájení a ukončení provozu bowlingu je stanoveno otvírací dobou vyznačenou na vstupu do objektu.
 2. Zájemci o hru (hráči) jsou povinni respektovat zúčtovací systém Chaty Emil Zátopek – Maraton, zejména pak uhradit dobu hry po jejím ukončení.
 3. Při pozdním příchodu na objednanou hru nevzniká hráči nárok na slevu a obsluhující personál je oprávněn účtovat hru v plné výši dle objednávky.
 4. Hráč je povinen se dostavit 10 minut před zahájením objednané hry k obsluze bowlingu. Pokud se hráč nedostaví nebo nedá zprávu, že se opozdí, má obsluha bowlingu právo dráhu(y) obsadit dalším zájemcem.
 5. Obsluhující personál je oprávněn přidělit hráči dráhu dle provozních podmínek, hráč je povinen tuto skutečnost akceptovat.
 6. Vstup do bowlingového prostoru bez bot či v jiné než speciální obuvi je zakázán.
 7. V prostorách bowlingového prostoru platí přísný zákaz konzumace vlastních nápojů a potravin, a to pod pokutou 1.000 Kč.
 8. Zjevně podnapilým osobám nebo osobám pod vlivem návykových a psychotropních látek je vstup do bowlingového prostoru a na hrací dráhy přísně zakázán.
 9. Provozovatel bowlingu varuje hráče před nebezpečím vzniku úrazů, a to zejména úrazu kotníku, vykloubení prstu, natažení svalů, popř. rozdrcení kostních kůstek, ke kterým může dojít nedbalým zacházením s bowlingovou koulí či neopatrným pohybem v bowlingovém prostoru.
 10. Z důvodu možného poškození bowlingového zařízení je hráč povinen se řídit pokyny obsluhujícího personálu. Zejména nesmí: vhodit bowlingovou kouli na dráhu, pokud se dráha nerozsvítí – vhodit bowlingovou kouli na dráhu, pokud se shrnovací závora nezvedla a zůstala v dolní poloze – pokračovat ve hře, pokud se nevracejí vhozené bowlingové koule – vstupovat na dráhu s jídlem a pitím – vstupovat na dráhu s cigaretou, doutníkem či dýmkou, popř. el. cigaretou – ohrožovat nevhodným chováním hru ostatních hráčů
 11. Při použití vlastního náčiní (bowlingových koulí) provozovatel bowlingu nenese odpovědnost za případné poškození tohoto náčiní. Hráč odpovídá za případné poškození bowlingového zařízení způsobené jeho vlastním náčiním. V případě úmyslného poškození bowlingového zařízení má jeho provozovatel právo na náhradu způsobené škody.
 12. Pokud nastane na hracím zařízení závada, jsou hráči povinni neprodleně přerušit hru a závadu nahlásit obsluhujícímu personálu.
 13. Obsluhující personál je oprávněn ukončit hru po uplynutí předem sjednané doby bez ohledu na stav rozehranosti hry.
 14. Pokud hráč poruší zásady stanovené v tomto řádu, je obsluhující personál oprávněn ukončit hru a vykázat jej z bowlingového prostoru.
 15. V případě úmyslného poškození dráhy nebo zařízení bowlingu má vedení Chaty Emil Zátopek – Maraton právo na náhradu způsobené škody.
 16. Obsluha bowlingu má 15 min. na opravu dráhy, bez nároku na slevu pro zákazníka.
 17. Přísný zákaz je vytahování bowlingových kouli ze skříně na koule. Pokud hráč poruší tento zákaz má obsluhující personál právo hráči udělit 1000,-Kč pokutu. Jestli hráč bude chtít si vyměnit kouli z bowlingové skříně, musí požádat obsluhující personál.

Lysá hora dne 1.10.2023 AK 1324,s.r.o – provozovatel ubytovacího zařízení

lysa-hora.cz
Lysá hora – Chata Emil Zátopek – Maraton